Oferta depilacji laserowej w Rzeszowie

Aktualności

Co możemy Ci zaoferować?

Każda kobieta marzy o tym, aby móc cieszyć się nieskazitelnie gładkim ciałem. Zbędne owłosienie może być usunięte najskuteczniej tylko poprzez wykorzystanie depilacji laserowej. Zabiegi te jednak odstraszają faktem, iż są niezbyt przyjemne, mało komfortowe, a często bolesne.

Teraz to już przeszłość!

Euro Laser Clinic jako jeden z nielicznych gabinetów w Polsce, podążając za nowoczesnymi, sprawdzonymi i skutecznymi rozwiązaniami oraz kierując się oczekiwaniami pacjentów, wprowadził LASER DIODOWY LINSCAN.

Gwarantujemy wysokie bezpieczeństwo, fachową opiekę wykwalifikowanych kosmetologów, pełną satysfakcję oraz znakomity efekt końcowy.

Aktualności

Linscan - najefektywniejszy laser diodowy do depilacji

Jedyny laser na świecie oferujący niezwykle szybkie zabiegi usuwania owłosienia z wysoką fluencją (do 100 J/cm2)
LINSCAN to:
 • Zintegrowany automatyczny system chłodzenia kontaktowego 
 • Technologia linearnego skanowania zwiększająca skuteczność zabiegów
 • Bardzo duża powierzchnia zabiegowa zintegrowana ze skanerem
 • Automatyczny dobór parametrów zabiegu do fototypu skóry i rodzaju włosów
Efektywność zabiegu równa tradycyjnym laserom diodowym (np. Light Sheer) przy znacznie większej szybkości wykonywania zabiegu (5x SZYBCIEJ) + Technologia MTC:
nowoczesna technologia ruchu zapewniająca efektywny i bezbolesny zabieg
= Optymalny zabieg dla każdego rodzaju skóry oraz każdego rodzaju owłosienia
NAJLEPSZE URZĄDZENIE DO USUWANIA OWŁOSIENIA

Aktualności

Linscan - skanowanie liniowe

MCT (Motion Control Technology)
Nasze podejście do bezbolesnych zabiegów


Urządzenia, w których wiązka światła jest w ruchu podczas aplikacji, stanowią rewolucyjne podejście do laserowego usuwania owłosienia. Laser emituje wiązkę o dopasowanej do pacjenta fluencji, natomiast użytkownik w odpowiednim tempie przesuwa głowicę w celu uniknięcia przegrzania tkanek. Zaletą tej metody jest bezbolesność zabiegów przy jednoczesnej wysokiej skuteczności.

Metoda MCT w laserze LinScan stanowi rozwinięcie tej innowacyjności. Energia podczas całego automatycznego skanowania dostarczana jest w kilku etapach w celu uzyskania równomiernego podgrzania obszaru zabiegowego.

W przypadku metody MCT w laserze LinScan przesuwaniem wiązki steruje skaner, a nie operator. Dzięki temu aplikacja jest szybka i precyzyjna.

Unikalne zalety lasera LINSCAN

Inteligentne oprogramownanie Intuicyjny panel dotykowy – prosta i przejrzysta obsługa pulpitu. Operator ma za zadanie określenie aspektów klinicznych (fototyp skóry, kolor i grubość włosów), natomiast dobór parametrów technicznych (fluencja oraz czas trwania impulsu) jest realizowany automatycznie przez wbudowane oprogramowanie, nie wykluczając zmiany parametrów przez operatora.
Mocne chłodzenie kontaktowe Okienko szafirowe może zostać schłodzone do temperatury 0°C. Szybkie i komfortowe zabiegi dla wszystkich fototypów skóry.
Zoptymalizowane procedury usuwania owłosienia Tryb standardowy: duża moc i powierzchnia zabiegowa.
Tryb MCT - bezbolesne usuwanie owłosienia.

Aktualności

Jak przygotować się do zabiegu?

Odpowiednie przygotowanie skóry jest jednym z czynników gwarantujących zadowalający efekt. Przed zabiegiem skóra powinna być umyta i niczym nieposmarowana. Najważniejsze zalecenia dotyczą zakazu opalania skóry i usuwania włosów mechanicznie (depilator, pęseta, wosk ) co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. W międzyczasie włosy golimy. W dniu poprzedzającym zabieg należy dokładnie ogolić miejsce, które będzie poddane zabiegowi. Ważne jest również, by depilowane powierzchnie nie były zmienione chorobowo (skaleczone lub zaczerwienione).

Jak wygląda zabieg?

W trakcie zabiegu na ogoloną i oczyszczoną skórę przykłada się głowicę lasera i oddaje tzw. „strzał”. W głowicy znajduje się tzw. plamka laserowa, przez którą wydostaje się wiązka światła lasera (w wypadku LIN SKAN, jest to wiązka długości 1 mm oraz szerokości 15mm, która skanuje obszar zabiegowy o powierzchni 50mmx15mm - wielkość głowicy).

Głowicę następnie przykłada się miejsce obok miejsca i poddaje się zabiegowi całą pokrytą włosami okolicę.

Aktualności

Czy niechciane owłosienie zniknie na zawsze?

Laserem można uzyskać trwałą, ale częściową redukcję owłosienia. Trwała redukcja dotyczy 80-90% włosów. Reszta włosów może odrastać w ciągu życia, jednak ich ilość jest niewielka i z reguły są to włosy delikatne i jaśniejsze.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Najważniejszym zaleceniem jest zakaz opalania skóry (min. 4 tygodnie po zabiegu) – grozi to powstaniem przebarwień. Ponadto kilka dni po zabiegu nie powinno się używać do pielęgnacji preparatów na bazie alkoholu (np. toniki, leki zewnętrzne, dezodoranty) i korzystać z basenów (chlorowana woda) ze względu na ryzyko podrażnienia skóry. W przypadku wystąpienia podrażnienia zaleca się stosowanie kremów i maści łagodzących np. krem Bepanthen, Panthenol.

Aktualności

Często zadawane pytania...

Czym jest epilacja?
To uznawana za najskuteczniejszą metoda pozbycia się niepożądanego owłosienia. W odróżnieniu od depilacji promienie lasera usuwają włos wraz z cebulkami.

Jak działa laser na włosy?
Światło lasera ma tak dobrane parametry, aby mogło zostać wychwycone przez barwnik włosa (melaninę). Powoduje to podgrzanie struktury włosa do 70ºC i w efekcie jego spalenie.

Jakie włosy najlepiej reagują na laseroterapię?
Włosy zawierające dużą ilość barwnika (czarne). Istotny jest również kolor skóry. Im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy (większy kontrast) tym lepszy efekt.

Dlaczego skóra nie powinna być opalona?
Opalanie pobudza wytwarzanie w naskórku melaniny. Laser działa na melaninę, ale pożądane jest, by była to melanina włosów. Jeśli po drodze światła laserowego pojawi się ten barwnik wcześniej – w naskórku (a włos leży głębiej) to znaczna część energii zostanie pochłonięta przez melaninę naskórka a nie włosa. Zabieg taki będzie mało skuteczny, a poza tym doprowadzi do oparzenia naskórka.

Co dzieje się z włosami po zabiegu?
Uszkodzone w czasie zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej powierzchni, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (są szorstkie i sztywne), można je ogolić. Niemniej większość z nich (powyżej 80%) wypada ze skóry po ok. 2-4 tygodniach. Skóra robi się gładka (lub prawie gładka) i taka pozostaje do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu. Ponieważ fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała, różne są też odstępy pomiędzy zabiegami. W przypadku twarzy odrost pojawia się średnio 4-6 tygodni od poprzedniego zabiegu, w obrębie tułowia po ok. 6-8 tygodniach, na kończynach nawet do 3 miesięcy.

Czy zabieg jest bolesny?
W momencie „strzału” lasera odczuwa się delikatne ukłucia bądź pieczenie. Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od osobniczej wrażliwości skóry, lokalizacji owłosienia oraz koloru i grubości włosów. W indywidualnych przypadkach istnieje możliwość znieczulenia skóry (np. wybranym kremem). Warto dodać, że głowica LIN SKAN po przyłożeniu do skóry schładza ją do 0 stopni Celsjusza, co również działa znieczulająco. Dodatkowo można w tym celu użyć schłodzonego żelu.

Jak wygląda skóra po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje w 2-3 godziny po zabiegu. Dodatkowo w miejscach ujść włosów do skóry pojawia się drobny obrzęk okołomieszkowy. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zabiegi depilacji laserowej nie wyłączają z życia codziennego. Zaraz po zabiegu można powrócić do pracy, szkoły itp.

Ile zabiegów należy wykonać?

Czas trwania poszczególnych faz wzrostu włosa jest zróżnicowany dla róznych partii ciała.
Stwarza to potrzebę minimum 4 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 • Opalenizna (1miesiąc)
 • Samoopalacz
 • Leki światło uczulające (retinoidy, tetracykliny)
 • Zioła (dziurawiec, nagietek - przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
 • Aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj)
 • Czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec)
 • Peelingi (na 4 tyg. przed zabiegiem)
 • Depilacja woskiem lub pęsetą na 2 tyg. przed zabiegiem - w okolicy poddawanej zabiegowi
 • Bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra
 • Bielactwo
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych
 • Stosowanie sterydów (krem lub tabletki)
 • Stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • Spożycie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania Accutanu
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • Padaczka
 • Choroba nowotworowa
 • Rozrusznik serca
 • Choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak np: zespół policystycznego jajnika lub cukrzyca
 • Zakażenia wirusowe: HIV, WZW
 • Czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina)
 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
 • Nadmierne oczekiwania wobec efektów zabiegu
Copyright © EuroLaserClinic Rzeszów 2023